Podatek
Pasek

Ślubowanie klas mundurowych

W dniu 11 października 2013 roku odbyła się w naszej szkole wyjątkowa i niezwykle podniosła uroczystość – ślubowanie klas policyjnych i straży granicznej.

Wydarzenie to zgromadziło w naszych murach wielu szacownych gości. Swoją obecnością zaszczycili naszą uroczystość: pan Bogdan Oleszek – Przewodniczący Rady Miasta Gdańska,  podinspektor Ryszard Segin – Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku,kmdr por Jarosław Górski z Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Ponadto gościliśmy przedstawicieli władz oświatowych, samorządowych, przyjaciół i sympatyków naszej szkoły.

Pani Dyrektor Elżbieta Januszewska, po uroczystym powitaniu gości, przedstawiała wszystkim historię klas mundurowych i ich znaczenie. Podkreśliła wagę munduru, który noszą nasi uczniowie. W swoim przemówieniu życzyła klasom mundurowym sukcesów w dalszej drodze edukacyjnej i satysfakcji z wyboru naszej szkoły.

Dla wielu naszych uczniów był to szczególny dzień. Stojąc w szeregu, w pełnym umundurowaniu, mogli poczuć nie tylko podniosłość wydarzenia, ale też dumę z tego, że są uczniami klas mundurowych. Od kilku lat klasy te cieszą się niesłabnącą popularnością wśród absolwentów gdańskich gimnazjów.

Uroczystość uświetniła wspaniałą oprawą muzyczną orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej – za co serdecznie dziękujemy!

Uczniom klas mundurowych życzymy wszystkiego dobrego, powodzenia w nauce i spełnienia marzeń – szczególnie związanych z noszonym mundurem!

DO OBEJRZENIA ZDJĘCIA

DO OBEJRZENIA MATERIAŁ NADANY W PROGRAMIE "PANORAMA" (OD 13 MINUTY 17 SEKUNDY)

FreshJoomlaTemplates.com